Rozumieme zemnému plynu.

Linde MH – Deň otvorených dverí 2015

Zdroj: Magazín TRANSPORT a LOGISTIKA Strana/Poradie správy: 95 Rubrika/Relácia: Sklad a manipulácia Dátum: 22.07.2015 Autor: VIB

 

V centre pozornosti: Bezpečnosť a efektívnosť

 

Rozmanitosť produkcie si vyžaduje neustálu komunikáciu s klientmi. Linde Material Handling Slovenská republika každoročne, okrem iných aktivít, poriada aj „Deň otvorených dverí“, ktorý sa teší veľkému záujmu zákazníkov.

 

Výrobný program manipulačnej techniky Linde MH zahŕňa vysokozdvižné vozíky so spaľovacími motormi (dieselovými alebo na LPG) s nosnosťou 1 až 18 ton, elektrické (akumulátorové) vo verzii vysokozdvižnej, nízkozdvižnej a ťahače s možnosťou ťahať náklad do 25 ton. Zvlášť ponuka motorových vozíkov s dieselovými a plynovými motormi v skupine nosností 1200 až 8000 kg, ktorá využíva vo svojom pojazdovom ústrojenstve najdokonalejšiu verziu hydrostatického prenosu výkonu na prednej poloosi s integrovanými hydromotormi, je pýchou produkcie divízie hydrauliky a manipulačnej techniky spoločnosti Linde AG. Použitá hydrostatická prevodovka je charakteristická dvomi hydromotormi bez diferenciálu, automatickou minimalizáciou otáčok spaľovacieho motora podľa jazdných podmienok a takmer neobmedzenou životnosťou, čo predstavuje trvalý predajný hit vďaka vysokým pracovným výkonom a úplnej spoľahlivosti.

 

Pre potreby skladového hospodárstva je možné voliť zdvihy vysoko nad 10 metrov a pre pohyb v regálových systémoch možno dodať vozíky pre rôzne šírky obslužných uličiek. Vozíky môžu byť aj rôzne prispôsobené individuálnym požiadavkám zákazníka, ako je predvoľba stohovacej výšky, možnosť poloautomatického a automatického ovládania. Ďalej môžu byť vozíky vybavené najrôznejším prídavným zariadením prispôsobeným do celkom špecifických podmienok. To všetko Linde MH podporuje kvalitnými popredajnými a servisnými službami a niet divu, že sa teší veľkému záujmu odbornej klientely.

 

 

Tradičné stretnutie v Trenčíne

 

Deň otvorených dverí sa uskutočnil 9. júna 2015 v Trenčíne. Hneď na začiatku Vám spríjemní príchod do centra Linde MH nový obchvat, ktorý prispel k ešte lepšej dostupnosti tejto lokality. Môže sa to javiť ako maličkosť, ale dostupnosť služieb je pre klientov dôležitá. Nový obchvat určite prispeje ešte k lepšej a rýchlejšej dostupnosti ich služieb.

 

Roadshow „Bezpečnosť a efektívnosť“ je súčasťou širšieho konceptu aktivít európskeho zastúpenia Linde MH. Návštevníci tak mali jedinečnú možnosť v Trenčíne vidieť najnovšie produkty spoločnosti Linde MH, stretnúť sa s odborníkmi, vypočuť si najnovšie informácie „priamo z kuchyne“. Do Trenčína z nemeckého Aschaffengburgu priviezol prezentačný truck najnovšie produkty a odborníci zo slovenského zastúpenia ako aj z materskej firmy tu poskytli vyčerpávajúci výklad rôznych nových a inovovaných funkcií moderných vysokozdvižných vozíkov, ťahačov a vláčikov.

 
Čo bolo hitom tohtoročnej prezentácie? Určite k nim patril nový elektrický vozík Linde s nosnosťou 6 ton, logistický vláčik pre intralogistiku, najnovší ťahač P60, ktorý za sebou utiahne náklad 6 ton, CNG technológia – vzv s pohonom na stlačený zemný plyn, čelné elektrické vozíky Linde s nosnosťou od 1,2 t, najnovšie typy skladových vozíkov či nízkozdvižný vozík T18 s lítium-ióno vou batériou. Pozornosť návštevníkov budila aj aktuálna flotila jazdených a prenájomných vozíkov.
V úvodnej prezentačno-školiacej časti programu sa Linde MH venovalo servisným službám a produktom servisu (Linde škola, technické kontroly), bezpečnosti a bezpečnostným prvkom (Blue Spot™ – vizuálne varovanie v smere jazdy, – Linde Safety Pilot – unikátny asistenčný systém pre bezpečnú manipuláciu s nákladom atď.).

 
Účastníci absolvovali predvádzacie jazdy, prezentácie a osobné konzultácie. K zábavnosúťažným atrakciám, ktoré tiež patria do aktivít Linde MH, prispela súťaž vo veľmi jemnom zaobchádzaní s vidlicami vozíka pri nakladaní palety na malý model umiestnený na veľkej vidlici. Nechýbalo ani tradične bohaté občerstvenie. Akciu sprevádzalo krásne počasie, ktoré bolo skvelou bodkou za výborne zorganizovanou a zmysluplnou akciou pre klientov.

 
Otvoreného dňa v Linde MH v Trenčíne sa zúčastnilo 150 odborníkov z oblasti firemnej logistiky a manipulačnej techniky. Na Slovensku vzrastá záujem o vozíky na pohon CNG (stlačený zemný plyn). Výhodou týchto vozíkov je najlacnejší zdroj energie pre pohon vozíkov, prináša so sebou znížené náklady na prevádzku, poskytuje možnosť nezávislosti od externého dodávateľa, ďalej sú to nulové emisie pevných častíc (sadzí) vo výfukových plynoch, čo ocenia hlavne uzatvorené prevádzky. CNG nepodporuje tvorbu karbónových usadenín v motore a predlžuje jeho životnosť.

 

Kombinácia využitia CNG pre pohon vysokozdvižných vozíkov a služobných áut je správnou voľbou pre nemalé úspory pohonných látok v podniku s prispením k ochrane životného prostredia. Linde MH Slovenská republika v spolupráci so svojimi partnermi poskytuje technické poradenstvo pri zavádzaní flotily vozidiel na CNG, výstavbu čerpacích staníc zemného plynu na CNG. Perspektíva tohto riešenia je veľmi výhodná, dokumentuje to aj zvýšený záujem o využitie pohonu na CNG v susednej Českej republike. Linde MH bude takýchto klientov podporovať.

 

Zdieľajte obsah: