Rozumieme zemnému plynu.

Najpredávanejšími dodávkami na Slovensku sú…

 

K úspechu značky Fiat prispela veľkou mierou aj zvolená stratégia. Zástupcovia Fiatu Professional môžu byť tento rok spokojní tiež čo sa týka dosiahnutia vytýčených cieľov.

 

  • Značka si udržala podiel v kategórii N1 na českom aj slovenskom trhu. V Českej republike zaznamenala nárast podielu na trhu z 16 % na 16,5 %, tj. v absolútnom čísle o 624 vozidiel. Na Slovensku má podiel na trhu dokonca 23 %, čo je v absolútnom čísle nárast o 387 vozidiel.

 

  • Úspešne na tieto trhy uviedla nový model Fiat Doblo,

 

  • Posilnila svoju pozíciu v oblasti prepravy osôb

 

  • Ešte viac upevnila svoju pozíciu vedúceho predajcu modelov s alternatívnym pohonom CNG.

 

Najpredávanejšie je Fiat Ducato

 

Najpredávanejšou dodávkou Fiat Professional je síce už rokmi preverený Fiat Ducato, avšak je nutné tiež spomenúť úspech praktického modelu Doblo, ktorý bol v tomto roku uvedený na trh v modernizovanej podobe. V Českej republike vzrástol podiel značky na trhu v segmente 1B na 25,9 %, pričom model Doblo zaznamenal nárast predaja o 340 vozidiel. Na Slovensku je nárast podielu značky Fiat Professional na trhu v tomto segmente 25,5 % a predaj modelu Doblo sa zvýšil o 119 vozidiel. Značka Fiat Professional posilnila svoju pozíciu aj v oblasti prepravy osôb. V Českej republike sa zvýšil predaj verzií Ducato Combi a Panorama o 112 %, a to na 191 vozidiel za prvých 11 mesiacov roka. Prispelo k tomu iste tiež uvedenie unikátnej verzie Flex Floor. Model Doblo vo verzii Combi zaznamenal nárast o 17 %, najmä vďaka novému dizajnu, najlepšej ovládateľnosti vo svojej triede a unikátnemu riešeniu zadnej nápravy Bi-link. Na Slovensku vzrástol predaj verzií Ducato Combi a Panorama o 78 %, a to na 100 vozidiel za prvých 11 mesiacov, k čomu prispela aj verzia Flex Floor. Model Doblo vo verzii Combi tu potom zaznamenal nárast predaja o 61%.

 

Pohon na CNG

Najpredávanejší Fiat Ducato

 

 

Fiatu Professional sa darí tiež u zákazníkov, ktorí vyhľadávajú vozidlá s alternatívnym pohonom CNG. Aj napriek nepriaznivému vývoju cien zemného plynu predala značka za prvých 11 mesiacov roku 2015 v Českej republike 300 vozidiel s pohonom CNG, čo predstavuje nárast predaja o 188 vozidiel. Za týmto úspechom stojí tento rok predovšetkým model Doblo, pretože nová verzia väčšieho modelu Fiat Ducato bola na trh uvedená až v auguste tohto roku. Už dnes sa preto značka teší na výsledky v budúcom roku.

 

Rozmýšľate nad tým, ako ušetriť náklady na pohonné hmoty vo vašej firme alebo domácnosti? Porovnajte si náklady vášho súčasného vozidla s vozidlom jazdiacim na stlačený zemný plyn CNG v tejto kalkulačke a pozrite sa koľko ušetríte!

 

Commerical Fleet Awards 2015

 

Značka Fiat Professional je skutočným lídrom aj v oblasti predaja firemným zákazníkom. Už druhý rok po sebe získala cenu Van Fleet Manufacturer of the Year (Výrobca dodávok pre flotily roku 2015). Modely Fiorino a Doblo Cargo triumfovali vo vlastných kategóriách. Tieto významné ocenenia v segmente úžitkových vozidiel udeľuje vysoko odborná porota zložená z členov redakčného tímu Fleet News/ Commercial Fleet a z radu nezávislých medzinárodných expertov. Značka Fiat Professional získala tiež cenu Green Fleet Manufacturer of the Year (Ekologický výrobca dodávok pre flotily roku 2015). Model Fiorino potom štvrtýkrát za sebou získal cenu City Van of the Year. Kategóriu Small Van of the Year obsadil model Doblo Cargo a kategóriu Large Panel Van of the Year model Ducato. V hodnotení vozidiel bol posudzovaný rad dôležitých parametrov týkajúcich sa správy vozového parku, napríklad nosnosť, univerzálnosť, bezpečnosť, technologický obsah, efektívnosť, predajná hodnota, pohodlie, výkon a celkové prevádzkové náklady. U značky Fiat Professional porota ocenila aj najväčšiu ohľaduplnosť k životnému prostrediu vďaka softvérom eco: Drive Professional a eco: Drive, ďalej nízke emisie motorov Ecojet, pozoruhodnú spotrebu paliva u celého radu, dlhú životnosť a recyklovateľnosť každého z produktov.

 

 

Zdroj: Magazín TRANSPORT a LOGISTIKA Strana/Poradie správy: 28 Rubrika/Relácia: Cestná doprava Dátum: 15.02.2016

Zdieľajte obsah: